Zapraszamy NA:

Rak Płuca – wyzwania i możliwości 2022

SPOTKANIA DLA PACJENTÓW

Formuła
online

PATRONAT:

Szanowni Państwo,

    W imieniu Polskiej Grupy Raka Płuca zapraszam do aktywnego udziału w cyklu webinariów poświęconych najczęstszemu nowotworowi złośliwemu w Polsce i na Świecie – RAKOWI PŁUCA. Przez wiele, wiele lat, rak płuca był uznawany za chorobę o bardzo złym rokowaniu, a arsenał metod leczniczych był bardzo ograniczony.
   Postęp w dziedzinie biologii molekularnej i immunologii doprowadził do kolosalnego przełomu w leczeniu raka płuca. Pojawiły się nowe, wcześniej nieznane klasy leków; leki ukierunkowane molekularnie i immunokompetentne, które doprowadziły do zmiany paradygmatu w leczeniu raka płuca, a sam rak płuca w wielu przypadkach stał się formą „choroby przewlekłej”. Dzięki aktywności Polskiej Grupy Raka Płuca we współpracy z towarzystwami naukowymi i organizacjami pacjentów, wiele leków innowacyjnych jest już dostępnych w Polsce.
     Celem cyklu naszych spotkań będzie zaprezentowanie nowych możliwości diagnostyki i leczenia raka płuca. Webinaria dedykowane będą bezpośrednio zainteresowanym chorym i ich rodzinom, ale również organizacjom chorych.

    Zaproszeni goście, „w pigułce” dostarczą Państwu najbardziej aktualne dane dotyczące szeregu obszarów z zakresu nie tylko leczenia, ale też współpracy wielospecjalistycznej dedykowanej chorym z rozpoznanym rakiem płuca.

Do zobaczenia

Prof. dr hab. n. med. Dariusz M. Kowalski
Prezes Polskiej Grupy Raka Płuca

 

Komitet Naukowy

prof. dr hab. n med. Dariusz M. Kowalski

prof. dr hab. n. med. Tadeusz Orłowski

Harmonogram

6 października 2022

BADANIA PRZESIEWOWE I DIAGNOSTYKA RAKA PŁUCA

REGION POŁUDNIOWO-WSCHODNI

1 czerwca 2022

BADANIA PRZESIEWOWE I DIAGNOSTYKA RAKA PŁUCA

REGION POŁUDNIOWO-ZACHODNI

13 kwietnia 2022

BADANIA PRZESIEWOWE I DIAGNOSTYKA RAKA PŁUCA

REGION PÓŁNOCNO-WSCHODNI